تماس (24 ساعته): 09384444162 (ویژه جنوب و غرب) و 09334444162 (ویژه شمال و شرق) 
 چری آریزو ۵ برقی؛ مشخصات فنی، امکانات و قیمت احتمالی در ایران

چری آریزو ۵ برقی؛ مشخصات فنی، امکانات و قیمت احتمالی در ایران

 

بررسی اجمالی

چه قبول کنیم و چه نکنیم، خودروهای برقی آینده صنعت حمل و نقل جهان را تشکیل می‌دهند. این روزها اکثر خودروسازان با جدیت تمام در حال تبدیل محصولات خود به خودروهای پلاگین هیبریدی و برقی هستند و حتی چشم‌اندازی را برای الکتریکی شدن خالص خود تدوین کرده‌اند. خودروسازان چینی نیز در این حوزه فعالیت دارند و اکنون شرکت چری به عنوان بزرگترین صادرکننده خودرو در چین، تصمیم گرفته است تا آریزو 5 برقی را به بازارهای صادراتی خود از جمله ایران عرضه کند.

بررسی آریزو 5 برقی

با وجود فروش گسترده کراس‌اوورها و شاسی‌بلندها، همچنان سدان‌های کوچک گزینه نخست بسیاری از خریداران محسوب می‌شود. آریزو 5 نیز یکی از سدان‌های کوچک خوش‌فروش بازار ایران است که طی چند سال حضور خود در بازار موفق به جلب نظر مخاطبان بسیاری شده است. نسخه فیس‌لیفت این خودرو با گیربکس جدید و کابین بروز شده اکنون در راه بازار ایران است و در همین حال مدیران خودرو تصمیم دارد تا نسخه برقی این خودرو را نیز در کشورمان به فروش برساند. با توجه به اینکه تاکنون هیچ سدان برقی به بازار ایران عرضه نشده است، حضور آریزو 5 برقی می‌تواند تاثیر بزرگی در تغییر نگرش مشتریان ایرانی و افزایش تمایل آن‌ها به خرید خودروهای برقی داشته باشد.

داخل آریزو 5 برقی

کابین آریزو 5 برقی از اصول طراحی جدید شرکت چری بهره می‌برد و شباهت بسیاری به کابین آریزو 5 فیس‌لیفت دارد. تریم کلی کابین از رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای مارون تشکیل شده است که حس تجمل خودرو را بیشتر جلوه می‌دهد. نمایشگر سیستم چند رسانه‌ای در قسمت میانی داشبورد قرار دارد و اندکی به سمت راننده متمایل شده است. یک پنل لمسی در زیر نمایشگر نیز وظیفه کنترل سیستم تهویه را برعهده دارد. دکمه‌های فیزیکی تا حد امکان از خودرو حذف شده‌اند و به جای آن از دکمه‌های لمسی استفاده شده است. همچنین با توجه به اینکه خودروهای برقی نیازی به اهرم تعویض دنده ندارند، به جای دسته دنده معمول یک غربیلک کوچک قرار گرفته است که راننده با چرخاندن آن می‌تواند وضعیت خودرو را تغییر دهد.

طراحی آریزو 5 برقی

از نظر ظاهر خارجی نیز تفاوت چندانی میان آریزو 5 برقی و آریزو 5 فیس‌لیفت مشاهده نمی‌شود. قسمت عقب و قسمت جانبی خودرو کاملا شبیه به یکدیگر هستند و تفاوت‌ها تنها در قسمت جلو مشاهده می‌شوند. جلوپنجره کهکشانی چری جای خود را به جلوپنجره بسته‌ای داده است که نیمی از آن مشکی‌رنگ و نیم دیگر هم‌رنگ بدنه خودرو است. رینگ‌های نصب شده روی خودرو نیز پیش از این در ام وی ام X22 مشاهده شده‌اند.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *